Kamienie Naturalne

 

SYMBOLIKA  KAMIENI

 

 

 

 Kamienie są nośnikami energii!

Sam kamień niczego nie zmieni.

Ale jeśli będzie mu towarzyszyła czysta, mocna intencja i równie mocne postanowienie osiągnięcia celu, na pewno uda Ci się zrealizować wszystko co zamierzysz.

Myśl jasno, działaj uczciwie, szukaj dobra, myśl pozytywnie.

Moc kamieni będzie Cię wspierać w drodze do celu”

 

Cyt. Beata Pawlikowska

 

 

 

 DIAMENT

– Najczęściej jest utożsamiany z doskonałym kryształem, stąd też jest symbolem czystości, duchowości i niezmienności, czasami nieśmiertelności. Według Platona oś świata jest diamentowa. Jako kamień szlachetny jest podporządkowany astrologicznie do Lwa. Koziorożca i Barana. Jego przydomkami są określenia: król kamieni, kamień orli. Wskazuje, że w ogromnej czystości i prostocie tkwi potężna siła.

Według wierzeń niesie nieocenioną pomoc ludziom, którzy wkroczyli na ścieżkę poznania samego siebie i doskonalenia się ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jako najwyższy przedstawiciel czystego, pierwotnego i niepodzielnego światła towarzyszy człowiekowi przy wkraczaniu w nowy wymiar życia: w świadomość niepodzielnej jedności i do przeżycia kosmicznego połączenia z wszechświatem, gdzie nie ma już żadnego  podziału pomiędzy Ja i Nie-Ja. Leczniczo silnie oczyszcza organizm, ładuje go energią życiową, opóźnia procesy starzenia. Noszony jako talizman bądź biżuteria wpływa doskonaląco na ciała energetyczne, a poprzez to na ciało fizyczne.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: sny, epilepsja, cukrzyca, gorączka

Występowanie:

Angola, Australia, Brazylia, Borneo, Rosja, Tanzania, RPA, Stany Zjednoczone, Gujana, Kanada

Gęstość względna: 3,5

Twardość: 10

Łupliwość: doskonała

 

 

 

RUBIN

-Jego głęboko czerwone światło oraz subtelny błękitny blask symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia i przemiany. Energia miłości ma szeroki zakres: od seksualności aż po uniwersalną. Objawia seksualność jako formę wyrazu twórczej, pierwotnej energii życia i wywyższa miłość fizyczną tak, iż spełnia się w niej największa tęsknota człowieka za doskonałym, duchowym zjednoczeniem. Przy braku życiowych sił rubin może udostępnić pierwotne źródło energii, spoczywające w czakrze korzenia, by stamtąd czerpać nowe siły, dając również odwagę i męstwo. Astrologicznie rubin przynależy do Lwa, Barana i Skorpiona.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: choroby skóry, bóle.

 Występowanie:

Afganistan, Australia, Birma, Indie, Sri Lanka, Kenia, Tajlandia, Wietnam, Madagaskar

Gęstość względna: 3,9-4,1

Twardość: 9

Łupliwość: brak

 

 

SZMARAGD

Jego czysta, zielona barwa symbolizuje siły wzrostu i regeneracji na wszystkich płaszczyznach w ciele, myśleniu oraz działaniu. Zawiera w sobie całą zieleń przyrody i krystalizuje ją w sobie jako substancję życia. Swoim delikatnym promieniowaniem wpływa przede wszystkim na energetyczne ciała człowieka i uwalnia z nich chorobotwórcze energie, zatory oraz blokady. Łączy szczególnie z siłami przyrody i pozwala przeżyć jej piękno, otwiera również świadomość dla działania istot naturalnych, których zadaniem jest troska o wzrost i rozwój wszelkich stworzeń na Ziemi. Uczy wykonywania zadań życiowych w harmonii z naturalnymi siłami wzrostu i odnowy, dla dobra całego Wszechświata. U człowieka, działającego zgodnie z siłami natury, otwiera się bogactwo i obfitość, jaka ofiarowuje Ziemia. Dochodzi do regeneracji ciała i duszy, przeżywania nowego narodzenia w zdrowe życie, gdzie dominuje miłość i harmonia. Przypisuje mu się właściwości bakteriobójcze, normalizuje ciśnienie krwi, wpływa na poprawę pamięci, pomaga przy epilepsji, dnie, malarii i reumatyzmie. Astrologicznie przynależy do Byka i  Raka. Uchodził za skuteczny talizman przeciwko piekielnym siłom, stąd też zapewne wywodzi się jego określenie kamień przeciw demonom.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: wzrok, bóle głowy, rany

Występowanie:

Afganistan, Australia, Austria, Brazylia, Madagaskar, Rosja, RPA, Mozambik, Kolumbia

Gęstość względna: 2,67-2,78

Twardość: 7-8

Łupliwość: słaba

 

 

 

 

  

LAPIS LAZULI

 –Zwany także niebieskim kamieniem. Charakteryzuje się złocistymi wrostkami pirytu, które rozsiane są niczym światełka na głębokim królewskim błękicie i przypomina nocne, rozgwieżdżone niebo. Przekazuje duszy wrażenie bezpieczeństwa w kosmosie, otwiera ją na nieskończone życie we Wszechświecie. Kieruje umysł do wnętrza, wzmacnia go i pozwala rozpoznawać nadrzędne związki. Położony na czakrze czoła może poprowadzić w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie intuicyjna wiedza i zrozumienie, i gdzie zdobywamy zaufanie do wyższego przewodnika. Sprzyja usuwaniu wzorców myślowych, mogących zamykać dostęp do tej głębi.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: gorączka, bezsenność, urazy psychiczne

Występowanie:

Afganistan, Angola, Birma, Chile, Pakistan, Rosja, Stany Zjednoczone, Włochy, Kanada

Gęstość względna: 2,4

Twardość: 5,0-5,5

Łupliwość: słaba

 

 

 

 

 

 

HOWLIT

-Należy do grupy rzadkich minerałów, odkryty w Nowej Szkocji. Charakteryzuje się mleczną bielą, często z ciemnymi pasami, często barwiony na inne kolory. Symbolizuje dążenie człowieka do światła. Idealny do medytacji. Dodaje siły w obliczu krytykantów. Otwiera wrota do innych wymiarów. Chroni przed koszmarami, uspokaja i uczy cierpliwości. Nazywany kamieniem sukcesu.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: stres, napięcie

Występowanie:

Kalifornia, Kanada, Nowa Szkocja

Gęstość względna: 2,45-2,58

Twardość: 3,5

Łupliwość: niewyraźna

 

 

KULE BOJI

-Przeważnie złożone z pirytu z palladem i ze śladami różnych innych minerałów. Pozyskiwane jedynie w Kolorado w USA (dolina Boji). Wyróżniamy kamień męski i żeński, w połączeniu tych dwóch minerałów znikają blokady w ciele energetycznym, oczyszcza się nasza aura i synchronizuje energia. Wzmacniają również działanie innych kamieni. Sprawiają, że w ich obecności kamienie nabierają intensywniejszej barwy.

Wierzono ,że jego obszar uzdrawiania to: bóle różnego pochodzenia. Harmonizuje energię (połączenie kuli żeńskiej i męskiej- takie połączenie stosujemy  w każdej biżuterii w której wykorzystujemy te kamienie)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl